2019 Consolidated Election Voting Results

0
1447

NOTE: These are only the vote totals for DeKalb County, as reported by the DeKalb County Clerk & Recorder’s Office. In contests where voting is divided between more than one county, the results here may not be complete.

VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF SHABBONA

CandidateTotal VotesVote %
Donald J. Goncher (NON)14755.89
Jonathon T. Ritter (NON)11644.11

VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF SOMONAUK

CandidateTotal VotesVote %
Aaron Grandgeorge (NON)60100

ALDERMAN DEKALB WARD 1

CandidateTotal VotesVote %
Carolyn Morris (NON)218100

ALDERMAN DEKALB WARD 3

CandidateTotal VotesVote %
Tracy D. Smith (NON)32357.78
Steve C. Kapitan (NON)23642.22

ALDERMAN DEKALB WARD 5

CandidateTotal VotesVote %
Scott R. McAdams (NON)31567.45
Kate Noreiko (NON)15232.55

ALDERMAN DEKALB WARD 7

CandidateTotal VotesVote %
Anthony Faivre (NON)45100

ALDERMAN GENOA WARD 1

CandidateTotal VotesVote %
Pam Wesner (NON)8371.55
Adrienne Costanza (NON)3328.45

ALDERMAN GENOA WARD 2

CandidateTotal VotesVote %
James M. Stevenson (NON)42100

ALDERMAN GENOA WARD 3

CandidateTotal VotesVote %
Charles R. Cravatta (NON)92100

ALDERMAN GENOA WARD 4

CandidateTotal VotesVote %
Jonathon Brust (NON)47100

ALDERMAN SANDWICH WARD 1

CandidateTotal VotesVote %
Richard W. Robinson (NON)158100

ALDERMAN SANDWICH WARD 2

CandidateTotal VotesVote %
Cara Killey (NON)81100

ALDERMAN SANDWICH WARD 3

CandidateTotal VotesVote %
Charles Shane Surratt (NON)86100

ALDERMAN SANDWICH WARD 4

CandidateTotal VotesVote %
Fred R. Kreinbrink (NON)12384.25
Scott Kreiter (NON)2315.75

ALDERMAN SYCAMORE WARD 1

CandidateTotal VotesVote %
Joshua Huseman (NON)146100

ALDERMAN SYCAMORE WARD 2

CandidateTotal VotesVote %
Chuck Stowe (NON)147100

ALDERMAN SYCAMORE WARD 3

CandidateTotal VotesVote %
Nancy M. Copple (NON)148100

ALDERMAN SYCAMORE WARD 4

CandidateTotal VotesVote %
Rick Spider Kramer (NON)156100

TOWN TRUSTEE TOWN OF CORTLAND
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Bradley W Stone (NON)7934.8
Charmaine Fioretto (NON)7432.6
Douglas Corson (NON)7432.6

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF HINCKLEY
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Jeff Nier (NON)4635.38
Louis Manivong (NON)4433.85
Charles Riforgiate (NON)4030.77

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF HINCKLEY UNEXPIRED 2 YR.

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF KINGSTON
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Frank Altmaier (NON)4250
Jack Fischer (NON)4250

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF KINGSTON UNEXPIRED 2 YR.

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF KIRKLAND
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Steven R. Boettger (NON)18429.87
Jessica Fruit (NON)18329.71
Daniel Ray Chambers (NON)14924.19
Paul Naugle (NON)10016.23

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF LEE
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Jesse Blackwood (NON)1055.56
Thomas E. Kapraun (NON)527.78
Jessica R. Moser (NON)316.67

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF LEE UNEXPIRED 2 YR.
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
WRITE-IN (NON)11100
NO CANDIDATE FILED00

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MALTA
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Donald Haeffner (NON)5029.41
Thomas G. Folowell Jr. (NON)4526.47
Dennis D. Heins (NON)4526.47
Fred Hall (NON)3017.65

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MAPLE PARK
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Christian Rebone (NON)3329.73
JP Dries (NON)2926.13
Jennifer Ward (NON)2825.23
Patricia Lunardon (NON)2118.92

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MAPLE PARK UNEXPIRED 2 YR.

CandidateTotal VotesVote %
Suzanne Fahnestock (NON)43100

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF SHABBONA
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
W. Marcus Cinnamon (NON)21541.83
Joshua Clark (NON)16031.13
Richard J. Lockowitz (NON)13927.04

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF SOMONAUK
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Richard McMillen (NON)60100

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF SOMONAUK UNEXPIRED 2 YR.

CandidateTotal VotesVote %
Jonathan “Jake” Whiteaker (NON)65100

VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF WATERMAN
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Henry Meier (NON)4334.96
Adam Pearson (NON)4032.52
Anton Feitlich (NON)4032.52

PARK COMMISSIONER DEKALB PARK DISTRICT
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Gail A. Krmenec (NON)170158.66
Dag Grada (NON)119941.34

PARK COMMISSIONER DEKALB PARK DISTRICT UNEXPIRED 2 YR.

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

PARK COMMISSIONER FRANKLIN TWP PARK DISTRICT
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
WRITE-IN (NON)31100
NO CANDIDATE FILED00

PARK COMMISSIONER FRANKLIN TOWNSHIP PARK DIST. UNXP 4 YR

CandidateTotal VotesVote %
WRITE-IN (NON)14100
NO CANDIDATE FILED00

PARK COMMISSIONER GENOA TOWNSHIP PARK DISTRICT
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Kevin Seisser (NON)28629.33
Judy Thompson (NON)25526.15
Gerald Busse (NON)23824.41
Virgil Hammersley (NON)19620.1

PARK COMMISSIONER KINGSTON TOWNSHIP PARK DIST.

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

PARK COMMISSIONER SANDWICH PARK DISTRICT
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Diane K. Scents (NON)35444.47
Daniel C. Hoyt (NON)30738.57
Shaun Legge (NON)13516.96

PARK COMMISSIONER SANDWICH PARK DISTRICT UNEXPIRED 4 YR.
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

PARK COMMISSIONER SYCAMORE PARK DISTRICT
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Benjamin Doty (NON)59035.61
Daryl Graves (NON)57634.76
William Kroeger (NON)49129.63

LIBRARY TRUSTEE CLINTON TOWNSHIP PUBLIC LIBRARY
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Ann M. Arends (NON)6326.47
Susan Kauffman (NON)5924.79
Carol Peterson (NON)5924.79
Robert A. Bend (NON)5723.95

LIBRARY TRUSTEE CLINTON TWP PUBLIC LIBRARY UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

LIBRARY TRUSTEE CORTLAND COMMUNITY LIBRARY
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Mary M. Benson (NON)9235.8
Victoria Haier (NON)8633.46
Marie Kornischuk (NON)7930.74

LIBRARY TRUSTEE CORTLAND COMMUNITY LIBRARY UNEXP 4 YR

CandidateTotal VotesVote %
Elizabeth Blondell (NON)99100

LIBRARY TRUSTEE CORTLAND COMMUNITY LIBRARY UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
Ashley Hartness (NON)99100

LIBRARY TRUSTEE EARLVILLE LIBRARY DISTRICT
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Kathleen Eager (NON)433.33
Mary L. Bender (NON)433.33
Marcia Farley (NON)433.33

LIBRARY TRUSTEE FLEWELLIN MEMORIAL LIBRARY
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Carole Melton (NON)225100

LIBRARY TRUSTEE FLEWELLIN MEMORIAL LIBRARY UNEXP 4 YR

CandidateTotal VotesVote %
Leah Richardson (NON)233100

LIBRARY TRUSTEE GENOA PUBLIC LIBRARY DISTRICT
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Jim Newhall (NON)24053.57
Steven Veeneman (NON)20846.43

LIBRARY TRUSTEE GENOA PUBLIC LIBRARY DISTRICT UNEXP 4 YR
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Louisa McCarthy (NON)241100

LIBRARY TRUSTEE GENOA PUBLIC LIBRARY DISTRICT UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

LIBRARY TRUSTEE HINCKLEY PUBLIC LIBRARY DISTRICT
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Amie Carey (NON)7125.82
Arlen R. Carls (NON)7025.45
Kari McMurtrie (NON)6724.36
Fran Kriesch (NON)6724.36

LIBRARY TRUSTEE HINCKLEY PUBLIC LIBRARY DIST UNEXP 2 YR
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Carol Kohler (NON)7853.06
Karen Yaggie (NON)6946.94

LIBRARY TRUSTEE KIRKLAND PUBLIC LIBRARY
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Wanda A McMurray (NON)18135.91
Rebecca A Lamont (NON)17534.72
Lola J Bauer (NON)14829.37

LIBRARY TRUSTEE MALTA TOWNSHIP PUBLIC LIBRARY
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

LIBRARY TRUSTEE MALTA TOWNSHIP PUBLIC LIBRARY UNEXP 2 YR
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Robert J. Brianne Jr. (NON)11091.67
WRITE-IN (NON)108.33

LIBRARY TRUSTEE MAPLE PARK PUBLIC LIBRARY DISTRICT
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Ruth Cain (NON)46100

LIBRARY TRUSTEE MAPLE PARK PUBLIC LIBRARY DIST UNXP 2 YR
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

LIBRARY TRUSTEE SANDWICH PUBLIC LIBRARY DISTRICT
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Ruth M. Fish (NON)39625.95
Nancy Sanders (NON)31820.84
Denise Ii (NON)30019.66
Jennifer Penn (NON)27818.22
Robert Mitilieri (NON)23415.33

LIBRARY TRUSTEE SANDWICH PUBLIC LIBRARY DIST UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
Denise Curran (NON)441100

LIBRARY TRUSTEE SOMONAUK PUBLIC LIBRARY DISTRICT
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Paula Moore (NON)6651.16
Roberta J. Mickelson (NON)6348.84

LIBRARY TRUSTEE SOMONAUK PUBLIC LIBRARY DIST UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
Gina Skofich (NON)68100

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION LELAND CUSD 1
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Claire Anderson (NON)1629.09
Heather Wesson (NON)1425.45
Brad Riskedal (NON)1425.45
Sara Gunderson-Miller (NON)1120

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EARLVILLE CUSD 9
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Barbara Meloy (NON)433.33
Angela L. Koontz (NON)325
Adam Browder (NON)325
Jennifer Smith (NON)216.67

MEMBERS OF THE BRD OF ED. BELVIDERE CUSD 100- UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
Heather Sell-Wick (NON)00

MEMBERS OF THE BOARD OF ED. BELVIDERE CUSD 100

CandidateTotal VotesVote %
Allison Reid-Niemiec (NON)00

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION BELVIDERE CUSD 100
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Jorge Herrera (NON)00
Holly Houk (NON)00

MEMBERS OF THE BD OF ED. CRESTON CCSD 161-UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
Jonathan Jones (NON)00

MEMBERS OF THE BRD OF EDUCATION CRESTON CCSD 161
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Daniel L. Graber (NON)00
Paul Williams (NON)00
Joanie R. Novak (NON)00

MEMBERS OF THE BOARD OF ED. STEWARD ESD 220 UNEXP 2 YR
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Julie Lovett (NON)00
Christina Cardott (NON)00
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION STEWARD ESD 220
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
James Knetsch (NON)00
Dean Svela (NON)00
Nathan Ramsey (NON)00
Marcy DeLille (NON)00
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE BOARD OF ED ESWOOD CCSD 269 UNEXP 2 YR
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ESWOOD CCSD 269
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Christine N. Schweitzer (NON)12100

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION PAW PAW CUSD 271
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
WRITE-IN (NON)266.67
Danielle Allen (NON)133.33

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION CUSD 300
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Stephen J. Fiorentino (NON)00
Nancy Zettler (NON)00
Kimberly “Kym” Garcia (NON)00
Joe Stevens (NON)00
Leslie L. LaMarca (NON)00

MEMBERS OF THE BOARD OF ED CENTRAL CUSD 301 UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION CENTRAL CUSD 301
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Eric Nolan (NON)00
Laura Rabe (NON)00
Mitchell L. Penar (NON)00
Jeff Gorman (NON)00

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION KANELAND CUSD 302
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Megan Junk4255.26
Ryan Kerry3444.74

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GENOA-KINGSTON
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
John Shipley (NON)38524.76
Julie Ratliff (NON)35722.96
Mary Hintzsche (NON)30619.68
Lynette Tomlinson (NON)25516.4
Paul R Kruse (NON)25216.21

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION INDIAN CREEK CUSD 425
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Josh Merchant (NON)35637.28
Mark Allen Peterson (NON)30732.15
Julie Wilson (NON)29230.58

MEMBERS OF THE BOARD OF ED HIAWATHA CUSD 426 UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
WRITE-IN (NON)38100
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION HIAWATHA CUSD 426
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Amanda Fisher (NON)26991.81
WRITE-IN (NON)248.19

MEMBERS OF THE BOARD OF ED HIAWATHA CUSD 426
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Nathan B. Watson (NON)25942.67
Bronwyn Burgweger (NON)23438.55
Sharon Davids (NON)11418.78

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION SYCAMORE CUSD 427
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Julenne Davey (NON)58627.96
Stephen Nelson (NON)54726.1
Kristen Wrenn (NON)49223.47
Ryan Weckerly (NON)47122.47

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION DEKALB CUSD 428
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Sarah Moses (NON)160115.64
Samantha McDavid (NON)152914.94
David Seymour (NON)143814.05
Jeromy Olson (NON)129412.64
Stephen P. Irving (NON)109810.73
Rick Smith (NON)106110.37
Orion C Carey (NON)7787.6
Fred Davis (NON)7247.07
December D. Richardson (NON)7136.97

MEMBERS OF THE BOARD OF ED HINCKLEY-BR CUSD 429 UNX 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION HINCKLEY-BR CUSD 429
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Joan Umano (NON)7148.3
Bryan Hanacek (NON)6443.54
WRITE-IN (NON)128.16

MEMBERS OF THE BOARD OF ED SANDWICH CUSD 430 UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION SANDWICH CUSD 430
(VOTE FOR 4)

CandidateTotal VotesVote %
Vicki Scharenberg (NON)38826.23
Thomas Wilson (NON)37625.42
Robert W. Miller (NON)36724.81
Lisa Saitta (NON)34823.53

MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION SOMONAUK CUSD 432
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Jason Diebold (NON)7230.64
Scott Horsch (NON)6828.94
Thomas Nielsen (NON)5021.28
Brian K. Zarbock (NON)4519.15

MEMBERS OF THE BRD OF EDUCATION ROCHELLE TWP. HS 212
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
Brian VanVickle (NON)1152.38
Carol Hayenga (NON)1047.62

TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT 509
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Adriana Barriga-Green (NON)00
Shane Nowak (NON)00
Clare M. Ollayos (NON)00
Nazneen Hashmi (NON)00
Ryan Carl Weiss (NON)00

TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT 511
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
David A. Cunningham (NON)00
Robert Young (NON)00
Meredith Stoll (NON)00
Randall J. Schaefer (NON)00
Paul Gorski (NON)00
Terri Schierer (NON)00
Lynn Kearney (NON)00
Stacy McCaskill (NON)00
Jarid Funderburg (NON)00
Scott Anderson (NON)00
Gloria Cardenas Cudia (NON)00
Angie Bodine (NON)00

TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DIST. 511 UNEXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
Valeri DeCastris (NON)00
Dyanna Rose Walker (NON)00
Patrick Murphy (NON)00
Litesa E. Wallace (NON)00

TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT 513
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Jane E. Goetz (NON)450
Amy Sipovic-Boyles (NON)450

TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT 516
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Tina Medlin Willson (NON)40537.78
Richard “Rick” Guzman (NON)39536.85
Willie M. Mayes Sr. (NON)27225.37

TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DIST 516 UNEXP 4 YR

CandidateTotal VotesVote %
Greg Thomas (NON)575100

TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT 523
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Kathleen M. Spears (NON)293440.54
Kathleen Watkins (NON)241433.36
Don Young (NON)188926.1

MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES BW
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Chuck Johnson (NON)00
Bob Walberg (NON)00

MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES DK
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Charles G. Rose (NON)376151.44
Laura E. Frankiewicz (NON)355148.56

MEMBERS OF THE RGNL BD OF SCHOOL TRUSTEES DK UNXP 2 YR

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES KANE
(VOTE FOR 3)

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE REGNL BD OF SCHL TRUSTEES KANE UNXP 4 YR

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES LMP
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
David Hagenbuch (NON)1952.78
Lloyd Vogel (NON)1747.22

MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES LOW
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
James S. Ferris (NON)150
Dennis Osterloo (NON)150

MEMBERS OF THE RGNL BRD OF SCL TRUSTEES UNXP 2 YR-LOW

CandidateTotal VotesVote %
NO CANDIDATE FILED00

FIRE DISTRICT TRUSTEES HAMPSHIRE FIRE PROT. DIST.
(VOTE FOR 2)

CandidateTotal VotesVote %
Steven L. Gustafson (NON)1071.43
Robert “Bob” Parise (NON)428.57

FIRE DISTRICT TRUSTEES LELAND COM. FIRE PROT. DIST.

CandidateTotal VotesVote %
Jim Duffy (NON)27100

FIRE DISTRICT TRUSTEES SANDWICH COMMUNITY FIRE

CandidateTotal VotesVote %
Charles Fish (NON)37768.8
James Bianchi (NON)17131.2

KIRKLAND FIRE LIMITING RATE INCREASE KIRKLAND COMMUNITY

CandidateTotal VotesVote %
YES (NON)21255.06
NO (NON)17344.94

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.